GÜVENLİK SİSTEMLERİ

GÜVENLİK SİSTEMLERİ

ender güvenlik kayseri

Ender Güvenlik olarak 10 yıldır Kamera güvenlik sistemlerinde çözümler üretiyoruz. İşinin ehli uzman ekibimiz ile size uygun maliyetli ve en yüksek teknolojide imkanlar sunmayı amaçlıyoruz. Ev, Bina, İş yeri, Fabrika ve tüm özel mülklerinizde gözünüz arkada kalmasın diye çalışıyoruz. Kullandığımız ekipman ve cihaz markaları olarak dünyaca kabul edilmiş kalitesini sabitlemiş markalarla çalışmayı tercih ediyoruz. Kullandığımız ekipmanlar siz değerli müşterilerimizle kurduğumuz köprünün en önemli halkalarıdır.

Kullandığımız Markalar;

  1. Noutron (CCTV,AHD Kamera)
  2. MXCAM (CCTV,AHD Kamera)

 

Kamera Sistemleri Nedir?

Güvenlik kamera sistemi güvenliğimizi emanet ettiğimiz kapalı devre izleme sisteminin diğer adı güvenlik kamera sistemidir. Piyasada KDTV diyede bilinen açılımı kapalı devre televizyon sistemi olan güvenlik sistemleri 7/24 kesintisiz olarak gözlem ve kayıt yapan bir kamera sistemidir.

Kapalı devre televizyon sistemi kullanım alanları tesis çevre izleme güvenlik kamera sistemleri, İşyeri güvenlik kamera izleme sistemleri, Ev kamera sistemleri, Fabrika güvenlik kamerası sistemleri, Şehir izleme sistemleri KYGS mobese sistemleri olarak günümüzde güvenlik kamera sistemlerinin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.

Bir güvenlik kamera sistemini oluşturan ekipmanlar nelerdir?

1 - Güvenlik Kameraları: Sabit kameralar, Dome kameralar, Speed dome kameralar, IR gece görüşlü güvenlik kameraları, Zoom kameralar olmak üzere farklı amaçlar için kullanılan çeşitli güvenlik kameralarıdır.

2 - Dijital Kayıt Cihazları: DVR diyede bilinen ve güvenlik kameralarından gelen görüntülerin kaydedilmesini sağlayan cihazlara denir. DVR ingilizcede Dijital video recorder yani dijital video kaydedici olarak bilinir. Dijital video recorder kayıt yapabilmesi için içine mutlaka HDD yani harddisk takılması gerekmektedir. Günümüz DVR cihazları bugün 500Gb dan başlayarak 20TB HDD kapasitesine kadar HDD takılma imkanı mevcuttur. Tabiki marka ve modeline göre değişim olmaktadır.

3 - CCTV Sistemi Kabloları: Günümüz güvenlik kamera sistemlerinde küçük projelerde daha çok 2+1 veya 4+1 CCTVkablo kullanılmaktadır. Bu kablonun içinden video ve enerji besleme kabloları geçmektedir. Çok kaliteli olmasada fiyatları gayet ekonomik olduğu için çok fazla tercih edilmektedir.

4 - Besleme Adaptörü: Genellikle güvenlik kameraları 12V DC güç kaynağı ile beslenmektedir. Bunın için switch mode güç kaynağı kullanılmalıdır.

5 - Bağlantılar: Kamera bağlantıları için BNC, Besleme JAC gibi ekipmanlar kullanılmaktadır. Bir güvenlik kamera sistemini oluşturan temel ekipmanları yukarıda saydığımız gibi beş ana bölüme ayırabiliriz. Tabiki büyük çaplı projelerde cihazlarda değişimler olması muhtemeldir. Güvenlik kameraları DVR kayıt cihazı olmadan normal olarak hiçbir işe yaramazlar. Ancak dijital kayıt cihazları ile birlikte kullanılarak izleme ve kayıt yapılırlar. Uygun fiyatları nedeniyle günümüzde güvenlik kamera sistemlerinde daha çok gece görüşlü IR ledli güvenlik kameraları kullanılmaktadır.

ENDER BİLGİSAYAR© Tüm hakları saklıdır..
yavuzmedya | Kayseri